Jak využít potenciál veřejného a soukromého sektoru při vytváření šetrných chytrých měst. Jak sledovat a dále rozvíjet úroveń šetrných řešení ve městech to a mnoho dalšího přiblíží webinář Chytrá udržitelná města.

Program a mluvčí: 

  • Udržitelné stavitelství: potenciál pro spolupráci veřejného a soukromého sektoru (Stanislav Kutáček, Frank Bold Advokáti)
    Frank Bold představí projekt Udržitelné stavitelství, jehož cílem je podpořit města a developery společně realizovat modrozelenou infrastrukturu a pracovat na udržitelné budoucnosti českých měst. Uslyšíte o vybraných opatřeních na různých úrovních plánování a realizace, jejich výhodách a úskalích, a proč je potřeba spolupráce obcí a investorů.
  • Vztahy měst a investorů: Jak na to (Petr Bouda, Frank Bold Advokáti)
    Dozvíte se, jak nastavit transparentní a férové podmínky pro spolupráci měst s developery a jak vytvořit rámec pro to, aby se investor zapojil do budování nezbytné infrastruktury, která zvyšuje kvalitu života a je udržitelná
  • Smart City Compass, nový nástroj pro jednoduché sledování nejen technologického rozvoje obce (Michal Kuzmič a Tomáš Vácha, ČVUT UCEEB) Nástroj Smart City Compass pomůže obcím systematicky plánovat a sledovat výkonnostní indikátory v oblasti chytrosti a udržitelnosti. Je určen všem obcím, případně svazkům obcí. Vývoj nástroje probíhá pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj.

Zdroj: CZGBC