V březnu proběhne v Brně další ročník AMPERu – mezinárodního veletrhu elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. To si jistě nenechá ujít žádný fanoušek moderních technologií a/nebo zodpovědný manažer výrobní společnosti či obce.

Nikde jinde v celém Česku se totiž nesejde tolik odborníků na energetiku, digitalizaci, průmysl 4.0, internet věcí, Smart Grids a Smart Cities jako tam.

S rozvojem digitalizace v energetice a obecně s potřebami měnícího se energetického prostředí – ať už se jedná o částečné samozásobení energiemi, jejich skladováním, nebo s navyšující se rolí „zelené“ energetiky se můžete blíže seznámit třeba na stáncích společností POWER-ENERGO, S POWER Energies, nebo držitele loňského ZLATÉHO AMPERU, společnosti Energy Cloud. V oblasti transformátorů se můžeme těšit například výtečně zpracovanou expozici společnosti KOČÍ VALÁŠEK.

Společnosti RITTAL a EPLAN ENGINEERING pravidelně na společném stánku v hale P představují možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmyslu 4.0. Těšíme se také na představení novinek celosvětového lídra ve svém oboru – společnosti ABB, která je předním dodavatelem v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace i energetiky. Jejich řešení pro inteligentní domy i města jsou pravidelně prezentovány nejen na jejich expozici v hale P, ale i diskutovány v rámci odborných konferencí veletrhu.

A těch bude letos opravdu hodně. Doprovodný program je připraven v průběhu celého veletrhu. Ať už se jedná o soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu „ZLATÝ AMPER“ nebo o  AMPER MOTION, kde se představí aktuality z elektromobility, dále setkání elektrotechniků ČR. Pod záštitou Elektrotechnické asociace (ElA) proběhne celodenní konference, ve které se zejména zástupci výrobních společností dozvědí „Jak na robota“. Ve veletržním menu nechybí lahůdky jako odborná fóra automatizace a optoniky a – co bude pro naše čtenáře nejspíše nejzajímavější – i FÓRUM ENERGETIKY.

To se od minulého ročníku utěšeně rozrůstá a stává se největší tuzemskou platformou pro setkávání energetických odborníků z výzkumu i praxe. Letos nabídne, mimo jiné, dvě celodenní konference zaměřené na obnovitelné zdroje, zejména fotovoltaiku a skladování a uchovávání energie. Z tohoto soudku se můžeme těšit na přednášku o vodíkových technologiích skladování energie, celodenní program „Energetika pro budoucnost“ pod záštitou FCC public.

V úterý odpoledne Vás zveme na doprovodný program SEMMO, kde se Vám pokusíme přiblížit nástroj veřejné správy – energetický management, který městům přináší nejen dlouhodobé snížení provozních výdajů a spotřeby energie, ale zvyšuje i hodnotu městského majetku a zlepšuje kvalitu vnějšího i vnitřního prostředí.

Dále společnost ETM pořádá v rámci doprovodného programu odborný dvoudenní seminář Analýza rizik. V rámci projektu celoživotního vzdělávání obdrží účastníci tohoto programu také body ČKAIT. Přednášející odborníci svými vystoupeními pokryjí rizika v energetických provozech, rozvodnách nízkého i vysokého napětí, rizika při pokročilých funkcích, při současném zvýšení bezpečnosti, a efektivity jednotlivých strojů i celého provozního celku, dále rizika týkající se bezpečnosti práce, ochrany pracovníků, ochrany výrobních prostředků, zdvihacích zařízení, elektrických zařízení, tlakových nádob, plynových zařízení, výbušných zařízení, pásových dopravníků, odstraňování výluky na elektrických zařízeních vlivem špatných povětrnostních podmínek.

Fórum energetiky završí páteční program ČSZE, který účastníky provede bezpečně pod napětím i mezi paragrafy.

To vše a mnohé další na Vás čeká ve třech halách a konferenčních prostorech Brněnského výstaviště od 19. do 22. března 2019. Rozhodně si nenechte ujít událost sezóny.